Predavanja na Fakultetu likovnih umjetnosti kao dio projekta Antifašistička mapa Nikšić

Serijom predavanja počinje prva faza projekta Antifašistička mapa Nikšića, koji realizuje Fakultet likovnih umjetnosti. Projekat je podržalo Ministarstvo kulture.

Ideja projekta je da se antifašističke vrijednosti na kreativan način iznova aktiviraju i učine vidljivijim i djelotvornim kroz savremene umjetničke prakse, uz fokus na kreativne industrije i grafički dizajn. Polazište je istorijsko teritorijalno nasleđe Nikšića sa toponimima koji obilježavaju antifašističku borbu.

U utorak 16. maja sa početkom u 9 časova, predavanja će održati Igor Lekić, istoričar i prof. Lazar Pejović, umjetnik. Predavanja će se nastaviti u srijedu 17. maja od 9 časova, uz izlaganje prof. mr Janka Ljumovića, ministra kulture i Ljiljane Karadžić, istoričarke umjetnosti.

Među planiranim aktivnostima projekta je izrada i promocija Antifašističke mape Nikšića kao i njena valorizacija u kontekstu kreativnih industrija, a biće organizovana i izložba savremene umjetnosti sa tematikom antifašizma u tom gradu.