Studenti FLU Cetinje na Međunarodnom festivalu mladih umjetnika u Bugarskoj

Studenti FLU Cetinje Lidija Martinović i Dušan Đukić sa studijskog programa Slikarstvo, učestvuju na Međunarodnom festivalu mladih umjetnika Via Pontika 2017. u Balčiku u Bugarskoj.

Tokom boravka u Balčiku studetni će učestvovati u pleneru i izložbi koja je ove godine posvećena likovnoj tehnici akvarelu, u kojoj će učesnici realizovati svoje radove.

Ove godine, osim učesnika sa FLU Cetinje, na pleneru će učestvovati studenti sa Akademija iz Sofije i Bukurešta, kao i  FPU Beograd i Fakulteta umetnosti iz Niša.

U sklopu festivala se dešavaju osim plenera i izložbe, dizajnerske radionice, koncerti klasične i pop muzike, pozorišne predstave za odrasle i lutkarske predstave za mlađe, kao i proekcija filmova.

Cilj festivala je da se da prilika mladim stvaraocima iz raznih akademija da ostvare svoje projekte i da im se pruži prilika internacionalnog predstavljanja.