Konkurs za upis studenata na postdiplomske-magistarske studije za studijsku 2017/18 godinu

K O N K U R S

Za upis studenata

na postdiplomske-magistarske studije za studijsku 2017/18 godinu

SP SLIKARSTVO                                tri (3) studenta;

SP VAJARSTVO                                  tri (3) studenta;

SP GRAFIKA                                       dva (2) studenta;

Studije traju 2 (dvije) studijske godine (4 semestra), a organizuju se na principima Bolonjske deklaracije. Visinu školarine određuje Upravni odbor Univerziteta Crne Gore i ista iznosi 850€ po semestru.

Uslovi:

Pravo prijave na Konkurs za upis na postdiplomske-magistarske studije imaju kandidati:

• svršeni studenti osnovnih i specijalističkih studija po Bolonjskom sistemu studiranja koji su ostvarili 240 ECTS kredita. Svršeni studenti starijih generacija sa završenim osnovnim četvorogodišnjim studijama u zemlji ili studenti koji imaju nostrifikovanu diplomu neke inostrane visokoškolske ustanove.

Napomena:

Pravo prijave na Konkurs imaju i kandidati koji su završili ostale fakultete ili akademije za umjetnost i fakultete društvenih nauka.

Inostrani državljani imaju jednaka prava upisa kao i crnogorski državljani, uz prethodnu nostrifikaciju diplome ciklusa/stepena/nivoa studija.

Uz prijavu kandidat je obavezan podnijeti:

• Diplomu ili uvjerenje o završenim studijama (original ili ovjerenu fotokopiju)
  • Izvod iz matične knjige rodjenih (original)
  • Uvjerenje o položenim ispitima (original ili ovjerenu fotokopiju)
  • Lica koja su stekla inostranu diplomu ili strani državljani dužni su dostaviti dokaz nadležnog organa o nostrifikaciji, odnosno ekvivalenciji diplome
  • dokaz o aktivnom znanju stranog jezika;
  • radove;

Kandidati za: SP Slikarstvo – 10 slika i 10 crteža, SP Vajarstvo – 5 skulptura i 10 crteža; SP Grafika – 10 grafika i 10 crteža.

Prijave na Konkurs sa potrebnom dokumentacijom podnose se 9. i 10. novembra do 14h na adresu: Fakultet likovnih umjetnosti Cetinje, Ul. Bajova 150, 81250 Cetinje.

Neblagovremene i nepotpune prijave neće biti razmatrane.