Akcija javnog zdravlja

Volonterska nevladina organizacija pri Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore MoMSIC organizovala je akciju "Dan javnog zdravlja" u Siti molu.

"Volonteri, kako studenti medicine, tako i svršeni doktori, građanima su besplatno pružali zdravstvene usluge mjerenja krvnog pritiska, mjerenja nivoa šećera u krvi, računanje BMI, uz snimanje EKG-a i davanja adekvatnih savjeta za zdrav način života, kazala je Aleksandra Fatić predstavnik organizacije.

MoMSIC (Montenegrin Medical Sudents International Commitee) je organizacija zasnovana na slobodnom povezivanju i udruživanju studenata medicine radi ostvarivanja zajedničkih ciljeva. Jedan od glavnih projekata jesu studentske razmjene. Organizacija je punopravni član Internacionalne federacije studenata medicine IFMS A, najveće studentske organizacije na svijetu, sa više od 1,3 miliona članova i 118 zemalja članica.