Studenti Medicinskog fakulteta obilježili Dan reproduktivnog zdravlja

Studenti Medicinskog fakulteta i članovi MoMSIC-a, obilježili su Dan reproduktivnog zdravlja u kampu Konik.

Oni su u zajedno sa ljekarima i prof.dr Agimom Ljaljević iz Instituta za javno zdravlje održali predavanje na temu očuvanja reproduktivnog zdravlja. Istakli su značaj redovnih kontrola i prevencije karcinoma grlića materice. Broj oboljelih od malignih oboljenja reproduktivnog sistema je u stalnom porastu, a rano otkrivanje i edukacija su od velikog značaja za prognozu bolesti.

Kroz interaktivno predavanje istaknute su i najznačajnije mjere prevencije polno-prenosivih bolesti, kao i značaj planiranja porodice, upotrebe zaštite.

Studenti  su primjerima iz svoje prakse, i materijalom koji su spremili , pokušali da na najbolji način podignu svijest o značaju planiranja reproduktivnog zdravlja.

Studenti medicine će i u narednom periodu nastaviti da sprovode svoje aktivnosti u cilju očuvanja reproduktivnog zdravlja.

Tekst i fotografije:SCORA Standing Committee on Sexual and Reproductive Health including HIV/AIDS) i MoMSIC- Montenegro