Studenti Medicinskog fakulteta obilježili Dan reproduktivnog zdravlja

Studenti Medicinskog fakulteta i članovi MoMSIC-a, obilježili su Dan reproduktivnog zdravlja u kampu Konik.

Oni su u zajedno sa ljekarima i prof.dr Agimom Ljaljević iz Instituta za javno zdravlje održali predavanje na temu očuvanja reproduktivnog zdravlja. Istakli su značaj redovnih kontrola i prevencije karcinoma grlića materice. Broj oboljelih od malignih oboljenja reproduktivnog sistema je u stalnom porastu, a rano otkrivanje i edukacija su od velikog značaja za prognozu bolesti.

Kroz interaktivno predavanje istaknute su i najznačajnije mjere prevencije polno-prenosivih bolesti, kao i značaj planiranja porodice, upotrebe zaštite.

Studenti  su primjerima iz svoje prakse, i materijalom koji su spremili , pokušali da na najbolji način podignu svijest o značaju planiranja reproduktivnog zdravlja.

Studenti medicine će i u narednom periodu nastaviti da sprovode svoje aktivnosti u cilju očuvanja reproduktivnog zdravlja.

Tekst i fotografije:SCORA Standing Committee on Sexual and Reproductive Health including HIV/AIDS) i MoMSIC- Montenegro

12.02.2018 Medicinski fakultet

NR Kina dodjeljuje tri pune stipendije za Medicinski fakultet

02.02.2018 Medicinski fakultet

RASPORED TEORIJSKE I PRAKTIČNE NASTAVE

30.01.2018 Medicinski fakultet

Sastanak u okviru Erasmus + projekta poboljšanja studijskih programa

19.01.2018 Medicinski fakultet

Medicinari imaju veliku perspektivu u zemlji i inostranstvu

25.12.2017 Medicinski fakultet

Raspored polaganja ispita

21.12.2017 Medicinski fakultet

Svečana sjednica Vijeća Medicinskog fakulteta - Nagradjeni i diplomirani studenti

02.12.2017 Medicinski fakultet

Akcija javnog zdravlja

01.12.2017 Medicinski fakultet

Crnogorsko-Slovenački dani neurologije

18.11.2017 Medicinski fakultet

Nove biomedicinske tehnologije i bioetički izazovi

30.10.2017 Medicinski fakultet

Akcija studenata Medicinskog fakulteta u okviru Pink oktobra 2017/18.