Konkurs za dodjelu četiri stipendije studentima

CRNOGORSKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI RASPISUJE KONKURS ZA DODJELU ČETIRI STIPENDIJE STUDENTIMA

Dodjeljuju se četiri stipendije studentima visokoškolskih akademskih institucija u Crnoj Gori, koji na studijama postižu izuzetan uspjeh i imaju izraženu sklonost za naučni ili umjetnički rad u određenoj oblasti.
Stipendije se dodjeljuju na period od godinu dana (za studijsku 2017/2018. godinu).
Pravo predlaganja imaju vijeća visokoškolskih ustanova. Konkurisati može i pojedinac, uz tri pisane preporuke profesora sa visokoškolske ustanove na kojoj studira.
Konkurs je otvoren trideset dana od dana objavljivanja.
Prijave sa potvrdom o prosječnoj ocjeni i redovnosti studija dostaviti Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti, Odboru za dodjelu stipendija i nagrada naučnom i umjetničkom podmlatku Crne Gore, Ulica Rista Stijovića br. 5, Podgorica.