Dragi studenti,

Svijet građevinarstva je živ i izazovan, pruža šanse i donosi privilegije.

Imajte na umu da se nalazite u godinama kada sve možete, kada vam ništa nije niti strano niti teško, kada vam ne nedostaje volje, kuraži, intelekta, kao i bilo čega drugog što mladalački um može projektovati.

Ipak, podsjećamo vas da ste na životnoj raskrsnici, da ste zakoračili pravom stazom, odnosno stazom odraslih, ozbiljnih i potencijalno uspješnih ljudi.

Stoga, iskoristite mladost, intelekt i britak um, kako biste što prije postali svjesni bitnosti svoga rada.

Studije građevinarstva traže marljiv, predan i kontinuiran rad, kao i obavezno prisustvo nastavi.

Nastavnici Građevinskog fakulteta će vas predano voditi kroz polje građevinske nauke, po potrebi će biti i strogi i blagi, a sve u cilju vašeg profesionalnog oblikovanja i uspješnog svršetka započetog školovanja.

Od vas se očekuju: akademska ozbiljnost, odgovornost, korektnost, poštovanje nastavnika i univerzitetskih pravila, prije svega kontinuiran i predan rad sa ciljem sticanja građevinskih znanja i vještina.

Znanje je faktor konkurentnosti i zato ga stecite, a potom iskoristite kao vašu prednost i šansu.

Čestitamo vam izbor i želimo vam srećne studentske dane.

Image    Image

Image          Image