Model industrijskog robota koji se programira učenjem, autori Marko Mumović, Vuk Vujošević, Balša Vlahović, studenti mehatronike

• Model industrijskog robota koji se programira učenjem, autori Marko Mumović, Vuk Vujošević, Balša Vlahović, studenti mehatronike

Model  industrijskog robota su projektovali studenti osnovnih studija mehatronike. Djelove robota su studenti  štampali na 3D štampaču na Mašinskom fakultetu.

Za upravljanje i programiranje je korišćen mikrokontroler Arduino. Robot se programira učenjem. Pritiskom na taster PROG robot ulazi u „stanje učenja“, u kom ga treba ručno pomjerati. Robot pamti pokrete i ponavlja ih kada se aktivira taster START. Ponavljanje pokreta traje dok je taster aktiviran.