In Memoriam prof. dr Dimitrije Voronjec

Nastavnici i saradnici Mašinskog fakulteta u Podgorici s tugom su primili vijest o smrti prof. dr Dimitrija Voronjeca, redovnog profesora Mašinskog fakulteta u Beogradu.

Profesor Voronjec je više godina, u periodu utemeljenja naše institucije, držao nastavu na Mašinskom fakultetu u Podgorici. Svojim znanjem i stručnošću, profesorskim stavom i manirima intelektualca najvišeg ranga, toplim odnosom prema studentima i kolegama ostavio je dubok trag u našoj sredini.

Prof. Voronjec je obezbijedio nezaboravno mjesto i vanvremensko opstajanje izmedju korica svojih knjiga i na osnovama svog naučnog i pedagoškog djela.

Kolektiv Mašinskog fakulteta u Podgorici

Prof. dr Igor Vušanović