PREDAVANJE James Wallace

Poštovani članovi akademske zajednice Univerziteta Crne Gore,

Dana 11.09.2017 godine u organizaciji Mašinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, James Wallace, Emeritus Profesor sa Univerziteta u Marilendu (USA) održaće predavanje na temu:

NASTAVA, ISTRAŽIVANJE I FINANSIRANJE JAVNIH UNIVERZITETA U USA,

I UPOREDNA ISKUSTVA UNIVERZITETA U MARILENDU (USA)

U okviru predavanja glavni fokusi biće na sledećim pitanjima:

• Praktična ili teorijska znanja i vještine u kurikulumima na inženjerskim fakultetima;
  • Uloga i značaj PhD studenata u nastavnom procesu;
  • Odnos nastavnog i istraživačkog u zahtjevima prema zaposlenima u akademskoj zajednici, kao i ostale vrste angažmana;
  • Standardi i uslovi za promocije u akademska zvanja (docent, vanredni i redovni profesor) u USA;
  • Finasiranje nastave, istraživanja i pitanja adminstracije na Univerzitetima.

Predavanje će biti održano u svečanoj (plavoj) sali u zgradi Rektorata sa početkom u 11h.

Pozivamo sve članove akademske zajednice da prisustvuju predavanju i daju aktivan doprinos diskusiji koju očekujemo nakon predavanja.

Iz Rektorata UCG