08.11.2017

CDT - poziv na događaj, gost Andrej Nikolaidis

Književnik i kolumnista Andrej Nikolaidis biće gost javnog događaja Centra za demokratsku tranziciju (CDT) koji će se održati u utorak, 14. novembra, sa početkom u 18h, u CDT-ovom Info centru (Rimski trg 10).

Tema razovora koji će voditi izvršni direktor CDT-a Dragan Koprivica će biti „Država – tamnica ili okvir za emancipaciju: Odjeci i traume 1917.“

Pozivamo Vas da prisustvujete ovom događaju, te da aktivno učestvujete u diskusiji o ovoj zanimljivoj temi.

Zbog ograničenog broja mjesta, ljubazno Vas molimo da prisustvo potvrdite na  e-mail: infocentar@cdtmn.org najkasnije do 10. novembra

Događaj predstavlja jednu od aktivnosti u okviru projekta Evropski horizonti 1917. godine – značaj i naučene lekcije“, koji ima za cilj da doprinese razumijevanju građana o Evropskoj uniji, njenoj istroriji i raznolikosti kroz komemoraciju jednog od glavnih istorijskih preokreta u skorašnjoj evropskoj istoriji – društvene i političke revolucije, pada imperija i njihovog uticaja na politički i istorijski pejzaž Evrope tokom 1917. godine. Kroz ovakve javne rasprave u istorijski važnim lokalnim zajednicama, želimo da podsjetimo građane o značaju akcija iz 1917. godine za evropsku civilizaciju i na njihove pozitivne i negativne horizonte.

16.11.2017 Fakultet političkih nauka

Nova publikacija - Mr Nemanja Batrićević

16.11.2017 Fakultet političkih nauka

Održana radionica o zapošljavanju visokoškolaca sa invaliditetom