06.12.2017

Studenti novinarstva učestvovali na okruglom stolu “Uloga istraživačkog novinarstva u borbi protiv korupcije”

Studenti prve i druge godine novinarskog smjera učestvovali su na okruglom stolu “Uloga istraživačkog novinarstva u borbi protiv korupcije” u organizaciji Delegacije EU u Crnoj Gori i MANS-a. U okviru prvog panela novinari iz regionalnih istraživačkih centara ukazali su na probleme sa kojima su bili suočeni prilikom rada na istraživačkim pričama. Novinari su izdvojili zajedničke probleme koji ometaju rad istraživačkih novinara  kao što su nemogućnost dolaska do izvora informacija i nepoštovanje Zakona o slobodnom pristupu informacijama.

Na drugom panelu glavni i odgovorni urednici crnogorskih štampanih medija  Draško Đuranović, Mihailo Jovović, Nikola Marković, kao i direktori TVCG i TV Prva Vladan Mićunović i Sonja Drobac su govorili o problemima istraživačkih novinara u Crnoj Gori. Učesnici drugog panela su se složili da glavna prepreka u razvoju istraživačkog novinarstva nije strah ili politički pritisak, već kadar, novac i znanje. Javni servis je izdvojen kao primjer dobre prakse jer je jedini javni emiter u regionu koji ima istraživačku redakciju koja funkcioniše.  Direktor TVCG Vladan Mićunović obećao je da će aktuelno rukovodstvo pružati punu podršku novinarima koji se budu bavili istraživačkim novinarstvom na javnom servisu.

12.12.2017 Fakultet političkih nauka

Javna debata - Projekat ,,Iznesi svoj stav ''

11.12.2017 Fakultet političkih nauka

Gostujuće predavanje novinara Petra Komnenića