31.01.2018

Stipendije Vlade Mađarske - osnovne, master i doktorske studije

Na osnovu Programa saradnje između Ministarstva za ljudske resurse i trgovinu Republike Mađarske i Ministarstva prosvjete Crne Gore, za akademsku 2018/2019. godinu, biće dodijeljeno 30 stipendija crnogorskim kandidatima, i to:

• 15 stipendija za pune osnovne studije. Prioritetne oblasti biće: poljoprivreda, umjetnost i humanitarne nauke, društvene naukae, ekonomija i inženjerstvo;
  • 10 stipendija za pune magistarske studije, posebno u oblasti poljoprivrede, umjetnosti i društvenih nauka (prednost će imati kandidati iz oblasti nauke o arhivima i kulturne antropologije), inženjerstva, društvenih nauka i ekonomije, i
  • 5 stipendija za pune doktorske studije u bilo kojoj oblasti.

Stipendija obuhvata sljedeće:

• školarinu;
  • smještaj u studentskom kampusu institucije domaćina, ili iznos od 40,000 HUF mjesečno, na ime participacije za smještaj;
  • zdravstveno osiguranje;
  • besplatno korišćenje biblioteke;
  • mjesečni dodatak, u skladu sa zakonskim odredbama koje utvrđuju dodatak za strane studente.

Stipendija ne pokriva putne troškove.

Zainteresovani kandidati treba da se prijave online, na www.apply.stipendiumhungaricum.hu kako bi dobili korisničko ime i lozinku i pristupili aplikacionom formularu i uputstvima za formiranje dosijea koji treba elektronski podnijeti Javnoj fondaciji „Tempus“ u Budimpešti, zaduženoj za prijem aplikacija.

Potrebnu dokumentaciju kandidati treba da elektronski proslijede navedenoj mađarskoj Fondaciji, a kopiju dosijea na e-mail adresu Ministarstva prosvjete: lidija.ercegovic@mps.gov.me ,  najkasnije do 16. februara 2018. godine.

Komisija Ministarstva prosvjete razmotriće sve validne aplikacije i napraviti listu prioriteta, kao i listu rezervnih kandidatura. Ukoliko, za određeni nivo školovanja, ne bude dovoljan broj kandidata, komisija može preusmjeriti stipendije za neki drugi nivo.

23.02.2018 Fakultet političkih nauka

"Izvještavanje iz ratom pogođenih područja" - Gostujuće predavanje iz predmeta Mediji u kriznim situacijama

22.02.2018 Fakultet političkih nauka

Institut "Yunus Emre" predstavio ljetnju školu turskog jezika

21.02.2018 Fakultet političkih nauka

Novi Erasmus+ konkurs za razmjenu (studenti i akademsko/administrativno osoblje) - Univerzitet u Solunu, Grčka

Održano predavanje v.d. MVPEI Slovačke Republike Ivana Korčoka na FPN

CDT - poziv na građanski sat, gost Vladimir Pavićević. >>>

16.02.2018 Fakultet političkih nauka

20 studenata FPN-a na razmjeni u inostranstvu!

16.02.2018 Fakultet političkih nauka
Mevlana program razmjene sa Turskom - Univerzitet Ondokuz Mayis. >>>

15.02.2018 Fakultet političkih nauka

Ejdan Vajt održao predavanje o značaju novinarske etike