Otvorena izložba "Ruralna arhitektura Crne Gore i NR Kine"

U Biljardi, ne Cetinju, je 29. maja 2017. godine u 19 h otvorena izložba “Ruralna arhitektura Crne Gore i NR Kine”. Na otvaranju izložbe su govorili prof. mr Janko Ljumović, ministar kulture i Nj.E. Cui Dživei, ambasador NR Kine u Crnoj Gori.

Izložbu su organizovali Ministarstvo kulture Crne Gore i Ministarstvo kulture Narodne Republike Kine, povodom obilježavanja 10 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa između dvije zemlje. Izložba je prvi put predstavljena u Muzeju kineskih vrtova i pejzažne arhitekture u Pekingu, u avgustu 2016. godine.

U izradi izložbe su učestvovali: Uprava za zaštitu kulturnih dobara, Narodni muzej Crne Gore, Centar za konzervaciju i arheologiju Crne Gore i članovi radnog tima projekta KATUN iz Istorijskog instituta UCG.

30.06.2017 Istorijski institut

Početak realizacije bilateralnog projekta sa Centrom za studije jugoistočne Evrope Univerziteta u Grazu

22.06.2017 Istorijski institut

Održano predavanje dr Elene Gigliarelli i dr Luciana Cessaria