22.06.2017

Održano predavanje dr Elene Gigliarelli i dr Luciana Cessaria

Dr Elena Gigliarelli i dr Luciano Cessari iz Instituta za tehnologije primijenjene na kulturnu baštinu (ITABC) Nacionalnog istraživačkog savjeta iz Rima (CNR), održali su, u srijedu, 21. juna 2017. godine u 12 h, u Biblioteci Istorijskog instituta, predavanje o novim metodama rada u arhitektonskoj konzervaciji i restauraciji.

Predavanje je dio aktivnosti u realizaciji bilateralnog naučnog projekta Istorijskog instituta i ITABC-ija: „Revitalizacija kulturne baštine kroz istorijske analize i nove primijenjene tehnologije: integracija između humanističkih i prirodnih nauka“.

30.06.2017 Istorijski institut

Početak realizacije bilateralnog projekta sa Centrom za studije jugoistočne Evrope Univerziteta u Grazu

17.06.2017 Istorijski institut

Odbranjen magistarski rad Ljiljane Bajčetić