Filozofski fakultet

Biografija - Novović Tatjana

Dr Tatjana Novović, redovni profesor

Osnovne studije završila je na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, odsjek za pedagogiju i psihologiju. Magistrirala je 2004. god. na odsjeku za predškolsku pedagogiju na Filozofskom fakultetu  u Beogradu. Doktorsku tezu odbranila je 2008.  godine na istom fakultetu.

Od 2005. godine, bila je angažovana kao saradnik na Filozofskom fakultetu u Nikšiću.

Od 2009. godine, kao docent , a od 2015., kao vanredni  profesor realizuje nastavu na Filozofskom fakultetu, za predmete: Predškolska pedagogija, Porodična pedagogija, Pedagogija ranog  djetinjstva na Studijskim programima za pedagogiju i predškolsko vaspitanje. Za redovnog profesora izabrana je 2020. godine.

Bila je rukovodilac je Programa za predškolsko vaspitanje, kao i Magistarskog programa za inkluzivno obrazovanje.

Autorka više od 100 naučnih i stručnih radova, monografije, poglavlja u međunarodnim i domaćim naučnim monografijama.

Bila je koordinatorka TEMPUS projekta FOSFIM (2012-2015), EACEA No. 25/2011, 530766, 1-2012-1-ME-TEMPUS-SMHES, kao i nacionalnog naučnoistraživačkom projekta: »Efekti reformskih promjena predškolskog vaspitno-obrazovnog konteksta u Crnoj Gori«(2012-2014). Nosilac projekta je bio Univerzitet Crne Gore- FILOZOFSKI FAKULTET u Nikšiću, u saradnji sa Ministarstvom nauke i Ministarstvom prosvjete i sporta.

Bavi se istraživanjima iz oblasti predškolske pedagogije i inkluzivnog obrazovanja.