Prirodno-matematički fakultet

Biografija - Caković Danka

Danka Caković je rođena 28.08.1977. godine u Titogradu, gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju. Školske 1996/97 godine upisala je studije Biologije na Prirodno-matematičkom fakultetu u Podgorici. Diplomirala je oktobra 2000. godine sa prosječnom ocjenom 9,48 i stekla zvanje diplomirani biolog. Dobitnik je plakete Univerziteta Crne Gore za najboljeg studenta u oblasti prirodnih nauka, za školsku 1999/2000. godinu. Poslijediplomske studije, smjer Ekologija i geografija biljaka upisala je školske 2000/01. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Magistarsku tezu pod nazivom: “Floristička studija planine Sutorman” odbranila je 05. 02. 2004. godine i stekla zvanje magistra bioloških nauka. Zvanje doktora bioloških nauka stekla je na Prirodno-matematičkom fakultetu (Studijski program Biologija) Univerziteta Crne Gore, odbranom doktorske teze “Floristička i vegetacijska studija planinskog masiva Rumije” 17.10.2011.

Oblasti istraživanja: ekologija i sistematika biljaka, vegetacija, zaštita životne sredine.

Strani jezici – engleski.

Usavršavanje kroz posjete i saradnje sa međunarodnim institucijama:

Institut za botaniku, Innsbruck – 3 mjeseca (2014/2015/2016/2018)

Institut za Botaniku, Graz – 1 mjesec (2010)

Univerzitet u Ljubljani, odsjek za Biologiju – 1 mjesec (2009)

Radno iskustvo:

1. do 2012. – saradnik u nastavi na studijskom programu Biologija. U navedenom periodu bila sam angažovana na izvođenju nastave iz botaničke grupe predmeta (Ekologija biljaka, Anatomija i morfologija biljaka, Sistematika biljaka).

1. do 2012. – saradnik u nastavi na Poljoprivrednom fakultetu smjer -Poljoprivredna proizvodnja, predmet Botanika.

1. do 2012. – saradnik u nastavi na Farmaceutskom fakultetu, Botanika

1. do 2017. – docent na studijskom programu Biologija i na Farmaceutskom fakultetu

2017. do danas - vanredni profesor na studijskom programu Biologija i na Farmaceutskom fakultetu

Stručni angažmani:

1. Flora i vegetacija šireg područja Podgorice
  2. IPA (Important Plant Area) projekat
  3. Biodiversity (habitats/vegetation) mapping for selected locations in the Coastal area of Montenegro
  4. Studija biodiverziteta obalnog područija
  5. Katalog Flore Crne Gore (tomovi I, II, III)
  6. Monitoring biodiverziteta odabranih lokaliteta u Crnoj Gori
  7. Improving the ecological database for sustainable forest management in Montenegro
  8. Evolucija dvije grupe biljaka iz Crne Gore i susjednih regiona (Balkansko poluostrvo)