Prirodno-matematički fakultet

Biografija - Stanišić Predrag

Rođen 1. IX 1972. godine u Podgorici.

Školovanje:

Osnovnu školu i gimnaziju završio u Podgorici.

Diplomirani matematičar – matematika i računarske nauke, PMF Podgorica

Magistar računarstva, Matematički fakultet Univerziteta u Beogradu

Ph. D. in Physics and Mathematics, specijalnost matematički i računarski problemi kod računarskih sistema, mreža i kompleksa, Moskovski državni univerzitet M. V. Lomonosov.

Disertacija - „Konverzija relacionih baza podataka u objektno-orijentisane i odgovarajuće prevodjenje upita“.

Naučni rukovodilac - akademik RAN Lav Nikolaevič Karaljov.

Profesionalne pozicije:

1996 - saradnik u nastavi na Odsjeku za matematiku i računarske nauke PMF u Podgorici.

1999 - asistent na Odsjeku za matematiku i računarske nauke PMF-a u Podgorici.

2000 - docent PMF-a u Podgorici, za predmete Baze podataka i Računari i programiranje.

2004-2007 - rukovodilac studijskih programa Računarske nauke i Računarstvo i informacione tehnologije na Prirodno-matematičkom fakultetu.

2005 - vanredni profesor PMF-a u Podgorici, za predmete Baze podataka, Napredne baze podataka, Računari i programiranje i Operativni sistemi

2007-2013 - dekan Prirodno-matematičkog fakulteta.

2010 - redovni profesor PMF-a u Podgorici, za predmete Baze podataka, Napredne baze podataka i Operativni sistemi

2010- 2017 - član Senata Univerziteta Crne Gore

2014- 2017 - prorektor Univerziteta Crne Gore

Naučni i stručni rad, studijski boravci, nagrade

Dobitnik nagrade Crnogorske akademije nauka i umjetnosti iz Fonda Petra Vukčevića, 2002. godine, za ostvarenja u oblasti matematike.

U prethodnom periodu nekoliko puta boravio u Moskvi na katedri ASVK Fakulteta računarske matematike i kibernetike (VMK) Univerziteta Lomonosov.

Pored radova u naučnim časopisima, učestvovao sa radovima i izlaganjima na više naučnih kongresa, konferencija i seminara.

Autor značajnog broja stručnih projekata iz oblasti računarstva, baza podataka i softverskog inženjerstva.