Medicinski fakultet

Biografija - Mustur Dušan

Rodjen je 1972.godine u Kotoru, Crna Gora. Osnovnu i srednju školu završio u Beogradu. Govori engleski i norveški jezik. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Beogradu dana 30.07.1999.godine.

Specijalizaciju iz Fizikalne medicine i rehabilitacije završio dana 04.05.2006. godine sa odličnom ocjenom. Postdiplomske studije iz oblasti Reumatologije upisao 2002.godine, a magistarsku tezu odbranio je dana 25.05.2005.godine. Usmeni specijalistički ispit iz Reumatologije je položio 11.03.2009.godine sa ocjenom 10, a specijalistički rad „Procjena kvaliteta života pacijenata oboljelih od ankilozirajućeg spondilitisa prije i nakon fizikalnog tretmana” odbranio je 18.05.2010.godine na Medicinskom fakultetu u Beogradu.

Doktorsku disertaciju pod nazivom „Efekti balneoklimatološkog i fizikalnog tretmana na zdravstveni status bolesnika sa ankilozirajućim spondilitisom” odbranio 16.04.2009.godine na Medicinskom fakultetu u Beogradu.

Saradnik u nastavi na postdiplomskim studijama Fakulteta primijenjene fizioterapije od 2007-2009.godine, a od 2009.-2014.godine docent na Fakultetu primijenjene fizioterapije u Igalu. Dana 19.10.2009.god., imenovan od strane Rektora Univerziteta Crne Gore u Prodekana za naučno-istraživački rad na Fakultetu primjenjene terapije, funkciju obavljao do 2015.godine. Marta 2017.godine izabran u akademsko zvanje docent za oblast Fizikalna medicina i rehabilitacija na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore. Oktobra 2017.godine je imenovan za rukovodioca Studijskog programa Primijenjena fizioterapija Medicinskog fakulteta u Podgorici.

Predsjednik je Udruženja reumatologa Crne Gore, član predsjedništva Udruženja fizijatara Crne Gore. Član Evropske lige za borbu protiv reumatizma (EULAR), pri kojoj je predstavnik Crne Gore u Mreži mladih reumatologa Evrope (EMEUNET) od 2012.godine.