Arhitektonski fakultet

Biografija - Dr Savić Sanja ARH

Biografija -  Dr Savić Sanja ARH

Dr Sanja Savić, dipl.ing.arh.

Pozicija: Docent

Broj kabineta: 018

Uža naučna oblast: urbanističko planiranje i projektovanje

E-mail: arh.vlahovic@gmail.com / sanjav@ucg.ac.me

Savić Sanja, rođena je 1987. godine na Cetinju. Uporedo pohađa Osnovnu školu "Sutjeska" i Osnovnu (baletsku) muzičku školu "Vasa Pavić", nakon čega upisuje Gimnaziju "Slobodan Škerović" 2002. godine u Podgorici, smjer prirodno-matematički.

Arhitektonski fakultet upisuje u Podgorici 2006. godine.

Specijalistički završni rad brani 2010. godine, pod mentorskom prof. dr Svetislava G. Popovića i komentora prof. dr sc. Nenada Lipovca, temom "Plansko-urbanističko rešenje lokacije Rakitje", Zagreb, Republika Hrvatska.

Nakon završenih osnovnih studija, tokom ljetnjeg odmora, svoje prvo radno iskustvo započinje u arhitektonskom birou Brus Lachowicz, u Zabrze, Poljska (2009. godina).

Pripravnički posao započinje u Republičkom zavodu za urbanizam i projektovanje, a.d. Podgorica (2010. godine), dok kao saradnik- projektant/planer ostaje od 2011. do septembra 2018. godine. Na mjestu saradnika u nastavi na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici rad započinje septembra 2013. godine, na predmetima iz oblasti urbanističkog planiranja i projektovanja.

Magistarske studije upisuje 2011. godine na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici, smjer Urbanistička organizacija prostora. Nakon uspješno položenih ispita u roku, prijavljuje magistarsku temu "Diskontinuitet veze grada sa rijekama- Podgorica", pod mentorstvom profesora dr Svetislava G. Popovića.

Dobitnica je stipendije Ministarstva prosvjete i nauke Crne Gore i međunarodne organizacije za razmjenu studenata CEEPUS- Hrvatska, Zagreb (2010. g.) za rad na specijalističkom završnom radu "Plansko-urbanističko rešenje lokacije Rakitje", Zagreb, Hrvatska, pod komentorstvom profesora dr Nenada Lipovca, Arhitektonski fakultet, Sveučilište u Zagrebu.

Dobitnica je stipendije međunarodne organizacije IAESTE- Poljska 2009. godine, na stručnom usavršavanju u arhitektonskom birou u Zabrze, Poljska, kao saradnik projektant.

Dobitnica je stipendije od strane Ministarstva za visoko školstvo, Slovenija, 2011. godine (Ljubljana) u cilju usavršavanja znanja iz oblasti urbanizma kroz magistarski program, pod mentorstvom prof. dr Petera Gabrijelčiča (Univerza v Ljubljani).

Doktorski rad odbranila je 2022. godine na Sveučilištu u Zagrebu, odsjek Arhitektura i urbanizam, s temom "Naselja na jadranskoj obali Crne Gore - Planski i drugi kriteriji njihova unaprjeđenja i razvoja", pod mentorstvom prof. dr.sc. Nenad Lipovac, redviti profesor u trajnom zvanju.