Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija - Krivokapić Dragan

Rođen 22. januara 1962.g. u Sarajevu, BIH, oženjen, otac troje djece. Preselio u Nikšić 1968. godine gdje je završio osnovnu, srednju i višu školu na tadašnjem Nastavničkom fakultetu, Odsjek za fizičko vaspitanje.

Fakultet za fizičku kulturu, Univerziteta u Sarajevu završio 05.11.1986.g.

Magistrirao na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, Univerziteta u Beogradu 26.06.2002.g, na temu:

,,Efikasnost različitih metodičkih modela učenja plivanja djece predškolskog uzrasta“.

Doktorsku disertaciju odbranio 24.06.2008.g. u Novom Sadu, na Fakultetu za sport i turizam na temu:

,,Uticaj plivanja u različitim režimima opterećenja na funkcionalni status i nivo anksioznosti mlađih rekreativaca’’.

Zaposlen na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću od septembra 2009.godine.

Prije zaposlenja na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje, radio kao profesor fizičkog vaspitanja u više nikšićkih srednjoškolskih ustanova i položio stručni ispit.

Na osnovu Odluke Senata Univerziteta Crne Gore 2011.godine izabran u akademsko zvanje docent.

Na osnovnim akademskim studijama Fizička kultura i zdravi stilovi života izvodi nastavu na sljedećim predmetima: Istorija sporta i olimpizma, Plivanje i vaterpolo I i Plivanje i vaterpolo II.

Na osnovnim akademskim studijama Sportski novinari i treneri izvodi nastavu na sljedećim predmetima: Istorija sporta i olimpizma, Psihologija tjelesnog vježbanja i sporta.

Na akademskim master studijama Fizička kultura i zdravi stilovi života izvodi nastavu na predmetima: Psihologija tjelesnog vježbanja i sporta, Psihomotorika.

Na doktorskim studijama izvodi nastavu na predmetima: Metode za analizu podataka u kineziologiji, Istraživanja u sportu.

Tokom školovanja i u toku radne karijere uspješno se bavio plivanjem, autonomnim ronjenjem, jedriličarstvom i alpinizmom.