Filološki fakultet

Biografija - Sekulović Maja

• Rođena 25. aprila 1986. godine u Podgorici, gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju.
  • Diplomirala 2008. godine na Studijskom programu za srpski jezik i južnoslovenske književnosti na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Na istom fakultetu 2011. godine odbranila magistarski rad. Osnovne, specijalističke i postdiplomske studije završila s prosječnom ocjenom "A" (9.75). Doktorirala 2020. godine na Pekićevoj antiutopijskoj trilogiji, pod mentorstvom prof. dr Save Damjanova sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.
  • Od 2011. do 2018. godine zaposlena na Filološkom fakultetu UCG, na SP za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti, kao saradnik u nastavi na grupi književnoteorijskih, kao i predmeta iz književnosti XX vijeka.
  • Nakon završetka studija, školske 2007/2008, primila nagradu od Filozofskog fakulteta za postignute odlične rezultate tokom školovanja. Bila stipendista Ministarstva prosvjete i nauke Crne Gore na postdiplomskim magistarskim studijama.
  • Učestvovala na naučnim skupovima i konferencijama, a objavljuje naučne radove u domaćim i međunarodnim časopisima.
  • Od 2019. godine zaposlena u JU Gimnazija "Slobodan Škerović".
  • 2020. dobila nagradu iz Fonda za kvalitet i talente (ZA ODLIČAN 5), za najboljeg nastavnika, koju dodjeljuje Ministarstvo prosvjete.