Dan otvorenih vrata

Studijski program predstavljen tokom Dana otvorenih vrata 2017. godine

Promovišemo učenje putem istraživanja presječnih tačaka realnih i fikcionalnih svjetova.

U srijedu, 14. juna 2017. godine, zajedno sa ostalim studijskim programima Filozofskog i Filološkog fakulteta, učestvovali smo u organizaciji Dana otvorenih vrata. Dan otvorenih vrata namijenjen je kandidatima koji se interesuju za upis na neki od naših studijskih programa. Ovo je i prilika našim sadašnjim studentima, saradnicima i nastavnicima da se predstave na način koji najbolje pokazuje duh određenog programa.

Kao i prethodnih godina, Studijski program za obrazovanje učitelja koristi Dan otvorenih vrata za promociju neke ideje važne za obrazovanje. Ove godine nas posebno inspiriše učenje putem istraživanja realnih, ali i fikcionalnih svjetova. Ponekad se upravo u presječnim tačkama stvarnog i virtuelnog ''kriju'' tajne i istine za kojima nauka i umjetnost dugo tragaju.