21.03.2018

Predstavljen Nacrt politike pristupa bibliotekama osoba sa invaliditetom

Slide1 background
FB, TW, Linkedin, YouTube ...dodaj me

Centralna univerzitetska biblioteka (CUB) Univerziteta Crne Gore prezentovala je 20. marta nacrt dokumenta Politika pristupa bibliotekama osoba sa invaliditetom u okviru drugog pilot trening Erasmus+ projekta Mreže servisa za podršku bibliotečkoj mreži Zapadnog Balkana (LNSS).

Treningu, koji je vodio bibliotekar CUB Ognjen Savić, prisustvovali su direktor i bibliotekari CUB i njenih odjeljaka, prof. dr Angela Repanovici iz Univerziteta Transilvanija u Brasovu u Rumuniji, dr Manolis Koukourakis iz Univerziteta na Kritu u Grčkoj, kao i predstavnik Udruženja mladih sa hendikepom Crne Gore Anđela Radovanović.

Projekat Erasmus+ programa LNSS pokrenut je 2015. godine sa ciljem da se modernizuju biblioteke i poveća nivo stručnosti i kvalifikacija bibliotečkog osoblja u visokoškolskim institucijama u zemljama Zapadnog Balkana. LNSS se bavi ključnim izazovima vezanim za kvalitet s kojim se suočavaju univerzitetske biblioteke i nedostatkom modernih bibliotečkih standarda i praksi. Cilj ovog projekta je da se biblioteka transformišu u moderne elektronske biblioteke i poveća učešće bibliotečkog osoblja u naučnim istraživanjima. U tu svrhu, potrebno je ostvariti proaktivniju ulogu biblioteke u nastavi i učenju, a biblioteke se moraju promovisati kao važni centri informacijske pismenosti, cjeloživotnog učenja i razvoja vještina kritičnog razmišljanja. Nivo stručnosti i vještina bibliotečkog osoblja povećaće se kroz LNSS nastavni program i programe obuke – poboljšavajući rukovođenje, profil i kvalitet biblioteka čime se ostvaruje pozitivan doprinos nastavi i učenju u partnerskim zemljama.

Politika razvoja fondova bila je tema prvog LNSS treninga održanog 16. januara 2018.

12.06.2018 Centralna univerzitetska biblioteka

Na Univerzitetu Crne Gore nabavljena oprema za studente s oštećenjem vida i sluha

07.05.2018 Centralna univerzitetska biblioteka

Univerzitet Crne Gore na Međunarodnom podgoričkom sajmu knjiga i obrazovanja