19.04.2018

Centralna univerzitetska biblioteka obilježava Svjetski dan knjige - 23. april

Povodom obilježavanja Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a u sklopu manifestacije Noć knjige, 23. aprila, Centralna univerzitetska biblioteka (CUB) pripremiće sljedeći program pod sloganom „Bud(n)i uz knjigu!“:

• Čitaonica CUB biće 23. aprila otvorena do 24 časa i svim posjetiocima i korisnicima Biblioteke toga dana biće poklonjen po jedan primjerak publikacije iz izdavačke produkcije Univerziteta Crne Gore i/ili iz fonda viškova CUB.
  • Iz fonda viškova CUB će pokloniti određeni broj serijskih i monografskih publikacije nevladinoj organizaciji „Društvo prijatelja biblioteke ‘Njegoš’”.
  • Iz fonda viškova CUB će pokloniti određeni broj serijskih i monografskih publikacija Narodnoj biblioteci Plav – Centar za kulturu Plav.
  • Odjeljak CUB, Pomorska biblioteka, 23. aprila će svojim članovima i korisnicima pokloniti knjigu iz fonda izdavačke djelatnosti Pomorskog fakulteta i Fakulteta za turizam i hotelijerstvo u Kotoru. Program Pomorske biblioteke održaće se pod sloganom „Uzmi knjigu – sačuvaj njenu budućnost”.

Obilježavanjem Svjetskog dana knjige i učestvovanjem u manifestaciji „Noć knjige“ CUB, kao najvažnija akademska biblioteka na nacionalnom nivou, želi da doprinese daljoj promociji kulture čitanja u Crnoj Gori.

07.05.2018 Centralna univerzitetska biblioteka

Univerzitet Crne Gore na Međunarodnom podgoričkom sajmu knjiga i obrazovanja

27.04.2018 Centralna univerzitetska biblioteka

Biblioteka Pravnog fakulteta bogatija za 289 novih naslova