Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Gracu

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Gracu

www.uni-graz.at

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Gracu u akademskoj  2018/2019. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti  svih  fakulteta UCG

Broj stipendija:  3 (osnovne i master studije) po  5 mjeseci

Oblast studija: sve oblasti (odnosno za sve oblasti koje postoje na fakultetima Univerziteta u Gracu: https://www.uni-graz.at/en/university/information/faculties/)

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija na engleskom jeziku
  3. Potvrdu o znanju engleskog jezikac
  4. CV (Europass forma) i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Sken pasoša

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta u Gracu, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac Ugovora o učenju kao i formu Europass CV-a možete naći ovdje:

Dokumentaciju (sve u jednom PDF FORMATU!!)  je potrebno poslati na e-mail adresu: irouom@ac.me,  i dostaviti prodekanu  za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije akademsko osoblje se prijavljuje univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je  1.  april  2018.