Erasmus + konkurs za Univerzitet u Frajbergu, Njemačka, rok prijave 15. maj 2018. godine

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Frajbergu, Njemačka

www.tu-freiberg.de/international

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Frajbergu u akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se može prijavljivati akademsko osoblje i administrativno osoblje svih fakulteta

Dostupne su sljedeće stipendije:

Mobilnost za osoblje

Broj stipendija: 20 stipendija (training)

Oblast studija: SVE

Trajanje mobilnosti:  5+2 dana za put

Za prijavu je potrebno podnijeti:

Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za nastavu, uz predloženi termin boravka i CV na engleskom jeziku

Formular plana rada mozete pronaci na sljedećem linku:

Napomena: S obzirom da kolege iz Frajberga organizuju Staff training week u junu (agendu i bliže informacije jos uvijek nemamo), molimo sve one koji se prijavljuju mimo ovog dogadjaja da prilože uz aplikaciju pozivno pismo ili isprintani i skenirani mail u kome ste formalno pozvani.

Dokumentaciju (U JEDNOM PDF FAJLU!) je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i  dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

NAPOMENA: MOBILNOSTI SE MORAJU ISKORISTITI DO 31. JULA 2018.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je  15. maj 2018. godine