Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Nici _ doktorske studije

Konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Nici

www.unice.fr

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Nici u akademskoj 2018/2019. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti svih fakulteta UCG

Dostupne su sljedeće stipendije:

Doktorske studije: 1 stipendija (10 mjeseci)

Nivo studija: Doktorske studije

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

• Potvrdu o prijavljenoj tezi
  • Plan istraživanja preveden na engleski jezik
  • CV i preporuku mentora na engleskom jeziku

Napomena: Prilikom nominacije prednost će imati studenti čija je teza prijavljena. Međutim, na konkurs se mogu prijaviti i studenti koji nisu prijavili tezu, ali takvi studenti su dužni dostaviti prosječnu ocjenu na doktorskim studijama

Potrebno znanje jezika: A2 nivo francuskog jezika ili B2 engleskog jezika

Korisni link: http://unice.fr/en/international/international-students

Dokumentaciju (sve u jednom PDF FAJLU, suprotnom se aplikacija nece razmatrati!)  je potrebno poslati na e-mail adresu: irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije je 27. jun 2018.