Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Zagrebu, rok 23. oktobar 2017.

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Zagrebu

www.unizg.hr

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Zagrebu  u akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko osoblje Tehničkih fakulteta (Elektrotehnički, Mašinski, Gradjevinski, Biotehnički, Metalurško-tehnološki), Fakulteta za pomorstvo, Muzičke akademije i Fakulteta za sport.

Nivo studija: Osnovne (osim studenti prve godine), master studije i doktorske

Broj stipendija: 2

Trajanje mobilnosti: 5  mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokmenta:

Uvjerenje o prosječnoj ocjeni

1. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija
  2. Potvrdu o znanju engleskog jezika
  3. CV (Europass format) i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  4. Pismo preporuke od profesora

Napomena1: Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Napomena2: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta u Zagrebu, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac za Ugovor o učenju možete naći ovdje:

Napomena3: Dokumenta ne moraju biti prevedena na engleski jezik i nije potreban dokaz o znanju  engleskog jezika

Nivo studija: Doktorske studije

Za prijavu kandidata na doktorskim studijama  potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

Potvrdu o prijavljenoj tezi

Plan istraživanja

CV (Europass format) i preporuku mentora

Pozivno pismo od strane konktakt osobe sa fakulteta za koji se prijavljujete

Napomena1: Prilikom nominacije prednost će imati studenti čija je teza prijavljena. Međutim, na konkurs se mogu prijaviti i studenti koji nisu prijavili tezu, ali takvi studenti su dužni dostaviti prosječnu ocjenu na doktorskim studijama

Napomena2: Svi dokumenti mogu biti na crnogorskom jeziku i nije potrebna potvrda o  engleskom jeziku; studenti doktorskih studija  mogu slušati i programe doktorskog studija u Zagrebu (ne samo raditi istraživanje u svrhu doktorskog rada

Mobilnost za akademsko osoblje

Broj stipendija:

Mobility for teaching: 2x 5 dana

Training mobility: 1 stipendija (administrative staff - IRO)

Za prijavu je potrebno podnijeti:

• Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za nastavu, uz predloženi termin boravka, CV i pozivno pismo od strane konktakt osobe sa fakulteta za koji se prijavljujete
  • Plan rada možete naci ovdje: http://www.ucg.ac.me/objava/blog/19379/objava/6489-korisna-dokumentacija

Dokumentaciju (dokumentacija MORA  biti u jednom PDF fajlu)  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je 23. oktobar 2017.