Konkurs za razmjenu sa Univerzitetom u Marburgu,20. novembar 2017. ( za studente )

Erasmus + konkurs za Univerzitet u Marburgu, Njemačka

www.uni-marburg.de

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu u Marburgu u akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko osoblje svih fakulteta UCG

Dostupne su sljedeće stipendije:

Osnovne i Master studije: 7 stipendija po 5 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta :

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni na engleskom jeziku
  2. Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija na engleskom jeziku
  3. Potvrdu o znanju engleskog ili njemačkog jezika (B1 ILI B2 nivo engleskog ili B2 njemačkog)
  4. CV (Europass forma- nalazi se na sajtu UCG) i motivaciono pismo na engleskom JEZIKU
  5. Sken pasoša

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument prilikom predaje dokumenata, ali se studentima preporučuje da već u toj fazi posjete web-sajt Univerziteta u Marburgu, kako bi unaprijed napravili nacrt liste predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost, ukoliko su konačno prihvaćeni od strane Univerziteta za koji su se prijavili, studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Obrazac za Ugovor o učenju i formu CV-a u Europass formatu možete naći ovdje:

Korisni linkovi:

Mobilnost za akademsko/administrativno osoblje

Oblasti studija: sve oblasti

Broj stipendija:

Mobilnost u svrhu teachinga: 4 stipendije po  7 dana (5 + 2 dana za put)

Mobilnost u svrhu traininga:  2 stipendije po  7 dana (5 + 2 dana za put)

Za prijavu je potrebno podnijeti:

• Plan rada potpisan od strane kandidata i prodekana za međunarodnu saradnju, uz predloženi termin boravka, CV sa publiakcijama na engleskom jeziku i pozivno pismo dobijeno od strane kolega sa Univerziteta u Marburgu.

Obrazac za plan rada  kao i sva druga korisna dokumenta za apliciranje možete preuzeti ovdje:

NAPOMENA:

Rok za prijavu osoblja je fleksibilan, odnosno, prijava se može slati nevezano za rok koji je naveden u konkursu; Mjesta su dostupna sve dok se „kvota“ koja je raspisana konkursom ne popuni.

Napomena:

U prilogu konkursa nalazi se korisna dokumentacija sa detaljnim informacijama koju nam je dostavio Univerzitet u Marburgu

Dokumentaciju (sve u jednom PDF FAJLU) je potrebno poslati na e-mail adresu: irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko/administrativno osoblje se prijavljuje univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije je  20. novembar 2017. ( za studente )