17.10.2017

Konkurs za razmjenu sa La Sapienza Univerzitetom u Rimu

Erasmus + konkurs za Univerzitet  La Sapienza

www.uniroma1.it

Po osnovu međuinstitucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost skopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu na Univerzitetu La Sapienza u ljetnjem semestru u akademskoj 2017/2018. godini.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti i akademsko osoblje svih fakulteta UCG.

Dostupne su sljedeće stipendije:

Nivo studija: Magistarske

Oblasta studija: sve oblasti

Broj stipendija: 1

Trajanje mobilnosti: 1 semestar

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokmenta:

1.Uvjerenje o prosječnoj ocjeni prevedeno na engleski jezik

2.Potvrdu o studiranju u cilju evidencije redovnosti studija prevedenu na engleski jezik

1. Potvrdu o znanju engleskog jezika (B2 nivo)
  2. CV u Europass formatu i motivaciono pismo na engleskom jeziku
  3. Pismo preporuke od profesora
  4. Skenirana prva stranica pasoša

Napomena: Ukoliko je kandidat položio ispite na magistarskim studijama i  prijavljuje se kako bi studijski boravak iskoristio za izradu magistarske teze, neophodno je u motivacionom pismu navesti plan istraživanja, odnosno oblast i temu istraživanja.

Napomena: Ugovor o učenju (Learning Agreement) nije obavezan dokument za prijavu, ali se studentima preporučuje da posjete web-sajt Univerziteta La Sapienza, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzietu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet. Prije odlaska na mobilnost studenti moraju imati Ugovor o učenju sastavljen u saradnji sa prodekanom za međunarodnu saradnju odnosno nastavu i potpisan od strane istog.

Formu ugovora o učenju mozete naci ovdje:

Korisni linkovi :

www.uniroma1.it/ateneo/governo/normativa-e-documenti/calendario-anno-accademico

NAPOMENA: U prilogu ispod možete naći Academic offer, odnosno listu predmeta koji su dostupni na engleskom i italijanskom jeziku na La Sapienza univerzitetu

Dokumentaciju (SVE U JEDNOM PDF FAJLU, U SUPROTNOM SE APLIKACIJA NECE RAZMATRATI)  je potrebno poslati na e-mail adresu:

irouom@ac.me, i dostaviti prodekanu  za međunarodnu saradnju matičnog fakulteta.

Matični fakultet sačinjava listu nominovanih studenata koju šalje Univerzitetu u domaćinu, gdje se vrši konačna selekcija kandidata. Nakon završenog procesa selekcije studenti/akademsko osoblje se prijavljuju univerzitetu domaćinu putem aplikacionog formulara koji će im biti naknadno dostupan.

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije matičnom fakultetu je  25. oktobar 2017. godine

AcademicOffer16_17_EN.pdf

AcademicOffer16_17_IT.pdf