Filozofija - ukupni poeni pred završni ispit i ocjene

U prilogu se nalaze ukupni poeni ostvareni pred završni ispit, kao i ocjene iz predmeta Filozofija.

1. Studenti koji su zadovoljni ocjenama oslobođeni su izlaska na završni ispit iz predmeta Filozofija.
  2. Studenti koji nisu zadovoljni ocjenama, kao i oni koji nisu ostvarili dovoljno poena u toku semestra za dobijanje prelazne ocjene, dužni su pripremiti osnovnu i dodatnu literaturu. Osnovnu literaturu čini: 1. D. Kuper – Svjetska filozofija (knjigu u cjelosti pripremiti za ispit) – pripremaju je svi studenti bez obzira za koju ocjenu polažu. Dodatnu literaturu studenti biraju po sopstvenom izboru (minimum dvije knjige) od klasičnih filozofskih autora i različitih filozofskih pravaca. Studenti ne mogu izlagati djelo koje su već obrađivali u sklopu svoje grupe na vježbama. Za ocjenu E je dovoljno pored osnovne literature pripremiti jedno filozofsko djelo po sopstvenom izboru.
  1. Studenti koji su ostvarili značajno manji broj poena u toku semestra a smatraju da na završnom ispitu mogu značajno povećati broj poena od predviđenih, kao i nadoknaditi propuštene poene u toku semestralnih aktivnosti, pored pripreme literature navedene u tački 2, dužni su pripremiti svoj lični analitičko-kritički prikaz jednog filozofskog djela po svom izboru.

Prikaz treba da zadovoljava kriterijume ozbiljne filozofske analize kao i konstruktivne kritike.