Nagrada John McCain  za najbolju doktorsku disertaciju, magistarski, diplomski rad

Minhenska bezbjednosna konferencija dodjeljuje godišnju nagradu John McCain za najbolju doktorsku disertaciju kao i najbolju disertaciju (diplomski rad / magistarski rad, itd.) na teme kojima se bavio senator John McCain.

Među temama su transatlantski odnosi, parlamentarna kontrola oružanih snaga i moralna odgovornost Zapada.

Nagrada će prvi put biti predstavijena 15. februara 2019. u saradnji sa John McCain Institutom za liderstvo, Univerzitet Bundeswehr u Minhenu,  Bavarskom školom za javnu politiku - TU Minhen i Geschwister-Schoil Institutom za političke nauke - LMU Minhen, u prisustvu delegacije američkog Kongresa i bavarskog premijera.

O laureatu odlučiće žiri na visokom nivou, predvođen ambasadorom Wolfgang Ischingerom.

Za detaljnije informacije i pitanja možete pisati na sljedeću email adresu: press@securityconference.de.

Ministarstvo vanjskih poslova

Generalni direktorat za NATO i politiku bezbjednosti