Avgustovsko-septembarski rok

Termini polaganja ispita iz Botanike u avgustovko-septembarskom roku su:

30. avgust i 13. septembar, 8h, sala A4.

Ispit će imati pismenu formu, bodovaće se sa 100 poena i obuhvatiće cijelo gradivo, uključujući i prvi test.
Zadaci kojim će se provjeriti poznavanje gradiva koje je obrađeno na vježbama iz anatomije će imati sledeću fomu:
- Prepoznati anatomski preparat sa sheme i označiti ga.
U sklopu ovog tipa zadatka studenti će dobiti shemu nekog preparata koji je obrađen na vježbama (recimo presjek kroz stablo dikotiledonih biljaka ili presjek kroz anteru ili sjemeni zametak) i imati zadatak da je označe.

Zadaci prepoznavanja će biti zastupljeni i u sklopu gradiva iz sistematike i imaće sledeću formulaciju.
- Prepoznati vrstu ili rod i napisati klasifikaciju.
U sklopu ovog zadatka studenti će dobiti crtež odabranih predstavnika (alge, gljive/lišajevi, biljake) koji su obrađeni na vježbama i imati zadatak da prepoznaju vrstu/rod i napišu sistematsku pripadnost.

Ostali zadaci će biti formulisani po uzoru na kolokvijume i drugi test.
Ispitom će biti obuhvaćeno i gradivo iz Ekologije biljaka.

Studenti koji ispit planiraju polagati u prvom terminu, trebaju obaviti prijavu 27. ili 28. avgusta, na mejl adresu predmetnog nastavnika: danijela.stesevic@ac.me.

Studenti koji ispit planiraju polagati u drugom terminu prijavu trebaju obaviti 11. ili 12. septembra.