Počinje Prvi međunarodni simpozijum iz oblasti muzičke pedagogije

Muzička akademija UCG po prvi put organizuje Međunarodni simpozijum iz oblasti muzičke pedagogije (SIMPED), pod sloganom „Muzička pedagogija, izazov, inspiracija i kreacija“ koji će se održati na Cetinju 24, 25. i 26. maja. Simpozijum će okupiti brojne univerzitetske profesore i naučnike iz ove oblasti, kao i praktičare koji će u toku trajanja simpozijuma razmijeniti svoje ideje, istraživanja i iskustva. Na simpozijumu će uzeti učešće oko 40 izlagača iz zemlje, regiona i inostranstva (Slovenija, Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Albanija, Turska). Programski odbor simpozijuma čine istaknuti muzički pedagozi i profesori: prof. dr Ivana Drobni (FMU, Beograd), prof. dr Branka Rotar Pance (Akademija za glasbo, Ljubljana), prof. mr Bojan Martinovoć (MA, UCG), prof. mr Jelena Martinović- Bogojević (MA, UCG), doc. dr Sabina Vidulin (Muzička akademija u Puli), Gabriela Karin Konkol (Muzička akademija u Gdanjsku). Predsjednica Programskog odbora je doc. dr Vedrana Marković (MA, UCG). Na čelu organizacionog tima je dekan Muzičke akademije prof. mr Bojan Martinović, dok je predsjedavajuća simpozijuma prof. mr Jelena Martinović- Bogojević.

Generalni pokrovitelj simpozijuma je Rektorat Univerziteta Crne Gore.

U okviru simpozijuma, koji će se biti otvoren u Munistarstvu kulture (24. maj s početkom u 11h) i koji će se održati i na  Muzičkoj akademiji (25. i 26.maj), crnogorski muzički pedagozi i studenti Muzičke akademije imaće priliku da se upoznaju sa brojnim zanimljivim temama koje se danas istražuju u muzičkoj pedagogiji. Ovo je ujedno i prilika da se našim gostima, od kojih mnogi dolaze  prvi put na Cetinje, predstavi crnogorksa prijestonica i njeno bogato kulturno nasljeđe.

Više o simpozijumu i učesnicima možete pročitati na stranici: