Rektor prof. Radmila Vojvodić

Radmila Vojvodić, rektor Univerziteta Crne Gore, redovan je profesor Fakulteta dramskih umjetnosti UCG,  pozorišni reditelj i dramski pisac.

Univerzitetsku karijeru započela je na državnom beogradskom univerzitetu, gdje je i diplomirala na Fakultetu dramskih umetnosti, 1985. godine.

Uz umjetničku karijeru na nekadašnjem jugoslovenskom kulturnom prostoru, nastavila je da se bavi pedagoškim radom i na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju bila  jedan od inicijatora osnivanja Odsjeka za režiju.
Za redovnog profesora Fakulteta dramskih umjetnosti izabrana je 2010. godine, od kada je birana za  dekana u dva mandata.

Bila je i član Savjeta za visoko obrazovanje, kao i Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore.

Za rektora Univerziteta Crne Gore izabrana je 15. aprila 2014. godine.

Autor je drama Princeza Ksenija od Crne Gore ( 1993), Montenegrini (1998), Montenegro blues (2005), Everyman Đilas (2013).

Predstave koje autorski potpisuje učestvovale su i nagrađivane na mnogim nacionalnim i međunarodnim festivalima.

Dobitnik je brojnih stručnih i društvenih priznanja i najviše državne – Trinaestojulske nagrade (1997) .

Adresa: Cetinjska 2

Telefon: +382 (0) 20 414 209