Marjana Đukić

dr Marjana Đukić

vanredni profesor | Filološki fakultet

Autorka je knjiga Žan Ruse – Teorija romana (2010, Izdavačka knjižarnica Zorana Stojanovića), U potrazi za romanom. Francuski roman srednjeg, XVI i XVII vijeka (2011, Institut za crnogorski jezik i književnost) i Proizvodnja literarnih vrijedosti (2020, Nova knjiga). Članica je uređivačkog tima naučnog časopisa Književna istorija Instituta za književnost i umetnost u Beogradu. Oblasti kojima se bavi u nastavi i u radovima jesu francusku književnost srednjeg vijeka, frankofone književnosti, teorija i istorija romana,...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2022SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Marjana Đukić i Jelena PralasVišeglasni paratekst prijevoda romana Parsifal i LanselotKnjiževna smotra, časopis za svjetsku književnost
2022SCOPUS
Marjana DjukićPour une Canonisation Littéraire ContinueJordan Journal of Modern Languages and Literatures (JJMLL)
2018SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Marjana Djukic Octave Mirbeau: une conscience au tournant du siècle Studi francesi
2016SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
SCOPUS
Marjana ĐukićRaznovrsne interpretacije u recepciji Mauricea Maeterlincka u Srbiji i Crnoj GoriKnjiževna smotra

Obavjestenja iz nastave