Ranko Prenkić

dr Ranko Prenkić

naučni savjetnik | Biotehnički fakultet | honorarno

Dr Ranko Prenkić, dipl.ing. rodjen je 09.02.1956. godine u Zeti - Podgorica, gdje je završio Osnovnu školu. Srednju poljoprivrednu školu završio je u Baru. Na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu na odsjeku za Voćarstvo i vinogradarstvo diplomirao je u januaru 1982. godine. Posdiplomske studije iz oblasti voćarstva završio je 16.11.1993. godine na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu, odbranivši magistarski rad pod naslovom „Uticaj količine azota na prinos i kvalitet breskve“.Naučni stepen doktora poljoprivrednih...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2013SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Odalović, A., Prenkić, R., Dubak, D., Jovančević, M., Čizmović, M., Radunović, M.Effect of ecological conditions on expression of biopomological characteristics of chestnut (Castanea sativa Mill.) in natural populations of MontenegroGenetika

Obavjestenja iz nastave