Ninoslava Lalatović

Dr pharm Ninoslava Lalatović

saradnik u nastavi | Medicinski fakultet | honorarno

Ninoslava Lalatović  rođena je 07. avgusta 1993. godine u Nikšiću. Završila je Osnovnu školu "Luka Simonović" i Gimnaziju "Stojan Cerović" takođe u Nikšiću i nagrađena je diplomom Luča A. Tokom školovanja u gimnaziji učestvovala je na Državnom takmičenju iz hemije, i pritom osvojila II mjesto 2011. godine, odnosno III mjesto 2012. godine. Takođe je učestvovala u ljetnoj školi za mlade talente iz biologije i hemije. Nakon završene gimnazije, upisala je Farmaceutski fakultet u Podgorici 2012. godine....

Jedinica Program Tip Sem. Predmet P x GP V x GV L x GL
MEDFARMACIJAOsnovne7FARMAKOTERAPIJA I0 x 00 x 02 x 2
MEDFARMACIJAOsnovne8FARMAKOTERAPIJA II0 x 01 x 21 x 2
MEDFARMACIJAOsnovne9KLINIČKA FARMACIJA0 x 00 x 03 x 1

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2023SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Lalatović N, Pantović S, Nedović-Vuković M, Kostić MRisk Factors for Potential Drug-Drug Interactions in Outpatients with DyslipidemiaIran J Public Health
2023SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Lalatović, N., Ždralević, M., Antunović, T., and Pantović, S. Genetic polymorphisms in ABCB1 are correlated with the increased risk of atorvastatin-induced muscle side effects: a cross-sectional studySci Rep

Obavjestenja iz nastave