Konferencija Pojas i put - saradnja Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope - 22. marta na Ekonomskom fakultetu

Ekonomski fakultet, China Media Group i Media Biro oganizatori su konferencije  Pojas i put – saradnja Kine i zemalja Centralne i Istočne Evrope, modernizacija u kineskom stilu i nova prilika svijeta koja će biti održana u srijedu, 22. marta 2023. godine u 10:00h, na Ekonomskom fakultetu.

Konferenciju će otvoriti prodekanka za međunarodnu saradnju, docent dr Tamara Backović dok će uvodna izlaganja imati Nj.E. gospodin Fan Kun, ambasador Narodne Republike Kine u Crnoj Gori i Filip Vujanović, bivši predsjednik Crne Gore.

Radni dio Konferencije biće organizovan u dva panela.

Moderator prvog panela, koji nosi naziv Ekonomska saradnja Crne Gore i Kine – zajednički prosperitet, biće novinar Bojan Vučinić, dok će učesnici biti:

• Ervin Ibrahimović, ministar kapitalnih investicija u Vladi Crne Gore,
  • dr Nina Drakić, predsjednica Privredne komore Crne Gore,
  • Žarko Radulović, predsjednik Crnogorskog turističkog udruženja i
  • Vatroslav Belan, bivši nacionalni koordinator 16+1 za Crnu Goru.

Moderator drugog panela, pod nazivom Značaj Kine u oporavku globalne ekonomije, biće prodekan za naučnoistraživački rad na Ekonomskom fakultetu docent dr Jovan Đurašković. Učesnici drugog panela biće:

• Darko Pajović, bivši ambasador Crne Gore u Narodnoj Republici Kini,
  • dr Predrag Bjelić, redovni profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu i
  • dr Danijela Jaćimović, Koordinatorka Jean Monnet projekta “Izazovi politike proširenja: evropska versus kineskoj diplomatiji”.

Konferenciju možete pratiti i putem Zoom-a:

Detaljnu agendu događaja možete pronaći OVDJE.