Šesto mjesto za studente Pravnog fakulteta na takmičenju iz privredne arbitraže u Rimu

Studenti treće godine osnovnih studija Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, Nina Gošović, Milica Radulović i Božo Knežević, osvojili su šesto mjesto na pripremnom takmičenju iz privredne arbitraže, koje je održano u Rimu 23. i 24. februara.

Takmičenje je organizovalo Udruženje za arbitražu Italije i Arbitražna komora Milana, kao pripremni susret koji prethodi glavnom takmičenju Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, koje će se u aprilu 2023. godine održati u Beču.

Pripreme za glavno takmičenje su počele u oktobru, a studenti su nakon uspješnog podnošenja tužbe i odgovora na tužbu, u januaru započeli pripreme za usmeni dio takmičenja. Cjelokupno takmičenje se sprovodi na engleskom jeziku.

Studente u pripremama vode mr Nikolina Tomović, saradnica u nastavi na Pravnom fakultetu, Mina Radonjić, compliance menadžerka u investicionom društvu NOZAX AD i Ognjen Ćipović, advokat.