Gostovanje dekana Građevinskog fakulteta Gradska RTV Podgorica

Povodom početka realizacije Erasmus + projekta SmartWB, dekan Građevinskog fakulteta UCG prof. dr Marina Rakočević, gostovala je u emisiji Lice Podgorice - Gradska RTV Podgorica.

Dekanica je istakla da za Građevinski fakultet, čiji tim je pripremio aplikaciju i dobio ovaj grant, ovaj projekat ima višestruki značaj. Kupovina najmodernije opreme za laboratorije, obuka nastavnika na univerzitetima evropskih zemalja koji su partneri na projektu, mogućnosti umrežavanja sa njima i ostvarivanja buduće trajne saradnje, držanje koraka sa modernim trendovima u nastavi su samo neke od koristi koje će imati Fakultet.

Osim toga, projekat će biti i biti veliki podsticaj nastavnicima i studentima da prihvate novi pogled na građevinarstvo i na razvoj gradova uopšte. U pitanju je jedan novi pristup nastavnom procesu iz ove oblasti i na projektovanje i gradnju uopšte.

Link za video:

Gostovanje Lice Podgorice