Okrugli sto: Milovan Đilas u crnogorskoj kulturi pamćenja

Poštovane kolege i koleginice,

Pozivamo vas na okrugli sto pod nazivom Milovan Đilas u crnogorskoj kulturi pamćenja, koji će biti održan na Fakultetu političkih nauka, u ponedeljak, 8.maja 2023. u 13,00časova, u sali 1.

Prisutne će pozdraviti dekan Fakulteta političkih nauka, prof. dr Milan Marković, dok će panelisti biti:

Prof. dr Čedomir Čupić, Fakultet političkih nauka-Beograd;

Prof.dr Sonja Tomović Šundić, Fakultet političkih nauka-Podgorica;

Prof.dr Ljiljana Pajović Dujović, Filološki fakultet-Nikšić;

Prof.dr Vladimir Vojinović, Fakultet za crnogorski jezik i književnost-Cetinje;

Mr Janko Ljumović, Fakultet dramskih umjetnosti-Cetinje;

Dr Milun Lutovac, Fakultet umjetnosti, UDG;

Dr Nikola Šaranović, Humanističke studije UDG;

Mr Milena Ivanović Dubljević,  moderator.

Okrugli sto dio je plana i programa stipendije za doktorska istraživanja Ministarstva nauke, a cilj mu je svestranije upoznavanje studenata sa ličnošću i djelom Milovana Đilasa.  Kako  Đilas provocira i danas i uvijek je izazovan kao nedovoljno istražena tema, sagledavanje njegove pozicije u metodološkom kontekstu crnogorske kulture pamćenja pružiće snažan edukativni potencijal studentima o stvaralačkom i političkom djelovanju političara, književnika, mislioca, teoretičara, disidenta-Milovana Đilasa.

Dobro došli!