Odobren naučni projekat Istorijskom institutu UCG u okviru saradnje Crne Gore i Italije

Odobren naučni projekat  Istorijskom institutu UCG u okviru saradnje Crne Gore i Italije

Na Konkursu za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Crne Gore i Italije u okviru programa « Grande rilevanze » projekat Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore pozitivno je ocijenjen, i biće sufinansiran za period 2023–2024. godine. U naredne dvije godine Crna Gora i Italija finansiraće realizaciju projekta Antičke i moderne rute duž rječnih dolina u Crnoj Gori: od remote sensing i pejzažne arheologije do valorizacije lokaliteta i kulturnih itinerera.

Rukovodioci projekta su dr Tatjana Koprivica i dr Lucia Alberti (ISPC, Consiglio Nazionale delle Ricerche, Roma).