Njemačka Fondacija Konrad Adenauer (KAS) dodjeljuje stipendije za studijsku 2020/21. godinu

Njemačka Fondacija Konrad Adenauer (KAS) dodjeljuje stipendije za studijsku 2020/21. godinu, društveno i politički angažovanim i nadarenim studentima završnih godina fakulteta, postdiplomcima i doktorandima koji studiraju u Crnoj Gori.

U okviru ovog programa, koji je započet 2002. godine fondacija Konrad Adenauer dodjeljuje najboljim studentima koji studiraju na crnogorskim univerzitatima 9 stipendija godišnje.

Cilj ovog programa je da se mladim, ambicioznim i nadarenim studentima ponudi dodatni podsticaj u njihovim naporima i težnjama da postanu intelektualna elita društva i odgovorni nosioci budućeg demokratskog razvoja.

Zainteresovani kandidati mogu ovdje preuzeti integralni tekst Konkursa za stipendije i prijavni formular.