Kineski ugao

Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore u okviru ,,Kineskog ugla“ nudi ljubiteljima kineske kulture mogućnost čitanja preko 2000 knjiga (klasične i savremene kineske književnosti, knjige o kineskoj istoriji, filozofiji, umjetnosti, arhitekturi, putovanjima kroz Kinu, udžbenike, rječnike, itd.), najnovija izdanja kineskih časopisa (iz oblasti ekonomije, mode, sporta itd.), veliki izbor savremene, klasične i folklorne kineske muzike, kao i više stotina dokumentarnih i igranih filmova. Materijali su dostupni na više jezika.

U okviru ,,Kineskog ugla“ biće organizovane večeri kineskog filma, muzike i koncerata, čitanje djela kineske književnosti, kao i upoznavanje sa kineskom kaligrafijom i osnovnim tehnikama pisanja kineskih karaktera.