Oblici organizovanja nastave na studijskom programu Drama i pozorište

Na osnovu upita nastavnicima kojirealizuju nastavu u ljetnjem semestru studijske 2019/20 godine, a na osnovu preporuka UCG i dopisa Dekanata FDU, informišem vas o oblicima održavanje nastave koji će slijediti postojeći raspored, tj. predviđene termine nastave:

1. Nastava na Prvoj godini:

• Osnovi dramaturgije, Osnovi pozorišne produkcije, Svjetska drama i pozorište II i Istorija crnogorske kulture II i Muzika II realizovaće se putem interneta (Mejla), upotrebom video platforme (Skype), Zoom aplikacije u formi online predavanja, kao i korišćenjem Viber grupne komunikacije i to kao grupna i individualna nastava u odnosu na pojedinačne dogovorene i nove zadatke studenata.

• Engleskijezik II i Istorija umjetnosti II putem postavljanja nastavnih materijala na stranici predmeta na sajtu fakulteta, tj. UCG

1. Nastava na Drugoj godini:

• Pozorišna režija II, Dramaturgija II, Pozorišna produkcija II, Svjetska drama i pozorište IV, Južnoslovenska drama II, kao i izborni predmeti realizovaće se putem interneta (Mejla), upotrebom video platforme (Skype), Zoom aplikacije u formi online predavanja, kao i korišćenjem Viber grupne komunikacije i to kao grupna i individualna nastava u odnosu na pojedinačne dogovorene i nove zadatke studenata.

• Praktičan rad u novonastalim okolnostima realizovaće se putem praktičnih zadataka dostupnih online platformi u oblasti drame i pozorišta, praćenjem predstava, debata, istraživanja repertoara, arhiva predstava sa posebnim fokusom na modele i načine kako su na globalnom nivou uslijed krize reagovala pozorišta i svoj rad preselila na mrežu i na nov način svoju djelatnost ustupila publici.

1. Nastava na trećoj godini:

• Crnogorska drama i pozorište II, Psihologija II, Govor II, Teorija medija II, Engleski jezik VI, kao ipredmeti unutar modula (Pozorišna produkcija – završni rad, Produkcija u digitalnim I novim medijima II, Menadžment u kulturi II) realizovaće se putem interneta (Mejla), upotrebom video platforme (Skype), Zoom aplikacije u formi online predavanja, kaoikorišćenjem Viber grupne komunikacije i to kao grupna i individualna nastava u odnosu na pojedinačne zadatke studenata.