Info dan o aktuelnim ICGEB pozivima

Info dan o aktuelnim <span class="CyrLatIgnore">ICGEB</span> pozivima
Info dan o aktuelnim ICGEB aktivnostima i pozivima za projekte biće održan u petak, 10.03. u 12,30h u sali sa sastanke u Dekanatu Medicinskog fakulteta. ICGEB je Međunarodni centar za genetski inženjering i biotehnologiju iz Trsta, Italija (https://www.icgeb.org/), a sastanak organizuju prof. Jelena Zindović sa Biotehničkog fakulteta UCG, kao nacionalni koordinator za ICGEB, dr Bojan Adžić iz Specijalističke veterinarske laboratorije, kao koordinator aktivnosti sa ICGEB-om i gđa Ivana Lagator iz Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja, u saradnji sa dr Mašom Ždralević sa Instituta za napredne studije UCG.

Cilj sastanka je prezentacija ICGEB-ovih poziva za 2023. godinu, i to:

- poziva za stipendiranje doktorskih i postdoktorskih istraživanja;
- poziva za kratkoročne SMART stipendije;
- poziva za istraživačke grantove, kao i
- veliki broj različitih kurseva i seminara.

Naučne oblasti kojima se istraživači u okviru ICGEB-a bave su iz domena infektivnih bolesti (virusologija i parazitska oboljenja), nezaraznih bolesti (kardiovaskularna oboljenja, imunologija, molekularna genetika, neurobiologija, kancer), kao i medicinske biotehnologije (biosimilar ljekovi, dijagnostika i vakcine).