Muzička akademija Univerziteta Crne Gore u saradnji sa Ministarstvom nauke Crne Gore organizuje Međunarodnu konferenciju "Muzičko nasljeđe Crne Gore – muzičke prakse i njihovi potencijali (MusiH)"

"Muzičko nasljeđe Crne Gore – muzičke prakse i njihovi potencijali (MusiH)"

Muzička akademija Cetinje i Ministarstvo nauke Crne Gore

22.08.2019 - 24.08.2019

Konferencija će se fokusirati na istraživanja muzičke tradicije Crne Gore, zaštitu nematerijalnog nasljeđa i nematerijalno nasljeđe kao potencijali razvojni resurs.

Programski odbor poziva sve zainteresovane da šalju svoje prijave na slijedeće teme:

1. Istorijski izvori i istraživanja narodne muzičke tradicije Crne Gore
  2. Nova istraživanja crnogorske muzičke tradicije
  3. Aplikativna etnomuzikologija
  4. Zaštita muzičkog nasljeđa
  5. Nematerijalno nasljeđe kao potencijal i razvojni resurs.

Jezici konferencije su crnogorski i engleski.

Sažetak na jednom od radnih jezika (do 300 riječi), kontakt informacije (poštanska adresa, e-mail, broj telefona) i CV (do 150 riječi) slati na e-mail adresu musih@ucg.ac.me do 10.juna 2019.

Radovi će biti objavljeni u Zborniku radova Međunarodne konferencije "Muzičko nasljeđe Crne Gore – muzičke prakse i njihovi potencijali (MusiH)". Upute za pisanje radova ćemo dostaviti do kraja juna 2019. godine.

Programski odbor

prof. dr SvaniborPettan (Filozofski fakultet, Univerzitet u Ljubljani)

prof.dr Senad Kazić (Muzička akademija, Univerzitet u Sarajevu)

prof. dr Jasmina Talam (Muzička akademija, Univerzitet u Sarajevu)

prof. mr Bojan Martinović, (Muzička akademija, Univerzitet Crna Gora)

prof. mr Tatjana Krkeljić (Music Academy of Cetinje, University of Montenegro)

dr Ardian Ahmedaja, (Institut für Volksmusikforschung und Ethnomusikologie, Universität für Musik und darstellende Kunst Wien)

Radujemo se Vašem dolasku i aktivnom učešću na konferenciji.

Srdačno,

prof. Bojan Martinović