Studenti na razmjeni uspješno završili kurs crnogorskog jezika

U organizaciji Kancelarije za međunarodnu saradnju i mobilnost održan je kurs crnogorskog jezika za dolazne studente koji pohađaju ljetnji semestar 2022/23. na Univerzitetu Crne Gore,  u okviru Erasmus+ programa mobilnosti.

Kurs su pohađali Erasmus+ studenti iz Poljske i Rumunije. Takođe, studentkinja iz Španije, koja boravi na razmjeni na Univerzitetu Mediteran imala je priliku da pohađa kurs i učestvuje u aktivnostima koje organizuje ESN Podgorica. Ovog semestra, kurs crnogorskog jezika je pohađala i Du Juan, profesorica kineskog jezika na Institutu Konfucije na Univerzitetu Crne Gore, specijalizovana za nastavu kineskog jezika i interkulturalnu komunikaciju.

Nastavu je držao dr Petar Božović sa Filološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, u prostorijama Rektorata Univerziteta Crne Gore.

Nakon uspješno završenog kursa polaznicima su uručeni sertifikati o poznavanju crnogrskog jezika nivoa A1.